Κάτοικος Πατρών ο Μίρκο Ντρτσα, με την Αθλητική Ενωση Γλαύκου-Εσπερου ΑΟΠΑ να ενισχύεται με τον Σέρβο ψηλό, ο οποίος βλέπει τον κόσμο από τα 205 εκατοστά!
Ο Μίρκο Ντρτσα γίνεται κάτοικος Πάτρας για λογαριασμό της ΑΕ Γλαύκου-Εσπερου ΑΟΠΑ
Ο Μίρκο Ντρτσα είναι και επίσημα ο πρώτος κοινοτικός παίκτης στην ιστορία της Αθλητικής Ενωσης Γλαύκου-Εσπερου ΑΟΠΑ, της ομάδας που προέκυψε από τη συγχώνευση Γλαύκου και Εσπερου ΑΟΠΑ. Αναλυτικά η ανακοίνωση για την απόκτηση του Σέρβου ψηλού:
«Η Αθλητική Ενωση Γλαύκου-Εσπερου ΑΟΠΑ Πάτρας ανακοινώνει την έναρξη της συνεργασίας της με τον Mirko Drca. Ευχόμαστε στον Μίρκο, που θα γίνει ο πρώτος κοινοτικός αθλητής του Συλλόγου μας, υγεία και να έχει μια καλή αγωνιστική χρονιά με επιτυχίες τόσο σε ομαδικό όσο και σε προσωπικό επίπεδο.
Ο Μίρκο Ντρκά έχει ύψος 2.05 και αγωνίζεται στη θέση του φόργουορντ. Ο 23χρονος Σέρβος αγωνίστηκε την περσινή σεζόν στην Βουλγαρία, ενώ τη σεζόν 2020-2021 βρέθηκε στην 2η κατηγορία της Σερβίας με την KK Vrbas, όπου σε 12 παιχνίδια είχε κατά μέσο όρο 4,7 πόντους και 4,6 ριμπάουντ».
Ακολουθήστε μας για όλες τις ειδήσεις στο Bing News και το Google News