Η Ακαδημία των Σπορ έχασε στο Καματερό

Η Ακαδημία των Σπορ μπήκε δυνατά στο παιχνίδι με τον Λεωνίδα Αγίων Αναργύρων στο Καματερό, αλλά στο τέλος δεν χαμογέλασε…

Ακαδημία Η Μαρία-Ελένη Παπαγιαννοπούλου

Ενώ ξεκίνησαν πολύ καλά τον αγώνα με τον Λεωνίδα Αγίων Αναργύρων στο Καματερό (το παιχνίδι μέχρι το 15΄ κυλούσε γκολ-γκολ), τα κορίτσια της Ακαδημίας των Σπορ δεν κατάφεραν να πάρουν τη νίκη. Οι γηπεδούχες άρχισαν να χτίζουν από τα μισά του α΄ ημιχρόνου κι έπειτα μια διαφορά ασφαλείας, η οποία στην ανάπαυλα έκλεισε με 5 γκολ διαφορά και το σκορ 13-7. Στην επανάληψη οι Πατρινές δεν μπόρεσαν να αντιδράσουν και μοιραία και δίκαια η γηπεδούχος ομάδα πήρε την νίκη για την 3η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α2 Εθνικής Γυναικών του χάντμπολ.

Διαιτήτευσαν οι Ψυλλός και Δρακόπουλος. Δίλεπτες αποβολές: 0-3. Πέναλτι: 1/1-0/0. Τα 5λεπτα: 1-2, 3-4, 5-4, 8-5, 12-6, 13-7 (ημ.), 13-8, 17-7, 20-8, 22-9, 24-11, 26-11.

ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΤΩΝ ΣΠΟΡ (Βάσω Βουκελάτου-Ακης Λιβιέρης-Ελένη Κονταξή): Παλαιολόγου, Παπαγιαννοπούλου 4 , Αβράμη, Στεμιτσιώτη 2, Φαρμάκη, Λαζανά, Αναστοπούλου, Αποστολοπούλου, Φιλιππάτου, Ρώση, Ξηνταροπούλου 5.