Η Δράκου στον τελικό του Παγκοσμίου στα 50 μ. ύπτιο!
![Η Δράκου στον τελικό του Παγκοσμίου στα 50 μ. ύπτιο! Δράκου](https://pelop.gr/wp-content/uploads/2022/08/drakou-4a166-873x432.jpeg)
Σπουδαία εμφάνιση από τη Νόρα Δράκου. Προκρίθηκε στον τελικό στα 50 μ. ύπτιο του Παγκοσμίου πρωταθλήματος! Με επίδοση 28” προκρίθηκε στον τελικό έχοντας τον 5ο καλύτερο χρόνο από τις 8 φιναλίστ.
Η Δράκου είχε συμμετάσχει σε τελικό Παγκοσμίου και το 2015 και πλέον θα είναι η μοναδική Ελληνική που θα έχει δύο παρουσίες σε τελικό Παγκοσμίου σε ατομικό αγώνισμα.
Ακολουθήστε μας για όλες τις ειδήσεις στο Bing News και το Google News