Η Ενωση έχασε στο νήμα από την Καλαμάτα, έκανε ένσταση – Φωτογραφίες
Την ήττα από την Καλαμάτα στο κλειστό γυμναστήριο Κρύα Ιτεών γνώρισε η Αθλητική Ενωση Γλαύκου Εσπερου ΑΟΠΑ, με το παιχνίδι να κρίνεται στο τέλος.
![Η Ενωση έχασε στο νήμα από την Καλαμάτα, έκανε ένσταση - Φωτογραφίες Ενωση](https://pelop.gr/wp-content/uploads/2023/03/1678639848791-873x432.jpg)
Κρίμα κι άδικο για την ΑΕ Γλαύκου Εσπερου ΑΟΠΑ στο εντός έδρας παιχνίδι για την Καλαμάτα στο πλαίσιο της 20ής αγωνιστικής του φετινού πρωταθλήματος της Γ΄ Εθνικής μπάσκετ. Η ομάδα του Σπύρου Γκοργκόλη γνώρισε την ήττα στις λεπτομέρειες με σκορ 59-60, σε ένα παιχνίδι στο οποίο κυνηγούσε στο σκορ σε όλη τη διάρκεια της αναμέτρησης.
Στη Ενωση, πάντως, θεωρούν εκπρόθεσμο το τρίποντο του Διαμαντόπουλου που έκανε το σκορ 56-60 και ήδη κατέθεσαν ένσταση.
Το σκορ στο 39΄ ήταν 50-55, η Ενωση μείωσε στον πόντο στο 39.36΄ (56-57), για να έρθει το τρίποντο του Διαμαντόπουλου στο 39.51΄, το οποίο ήταν εκτός χρόνου!
Διαιτητές: Λιότσιος-Βομπίρης. Τα 10λεπτα: 10-20, 25-30 (ημ.), 40-46, 59-60.
Ακολουθήστε μας για όλες τις ειδήσεις στο Bing News και το Google News