Ο πατρινός πασαδόρος, Νικόλας Χριστόπουλος, που φέτος αγωνίστηκε στον Ιωνικό κλήθηκε στην Εθνική μας ομάδας των εφήβων για προετοιμασία ενόψει της προκριματικής φάσης του Ευρωπαϊκού πρωταθλήματος.
Το σχετικό ενημερωτικό της ΕΟΠΕ έχει ως εξής:
«Στο Άργος θα διεκδικήσει την πρόκριση στη τελική φάση του Ευρωπαϊκού πρωταθλήματος αγοριών K20 η εθνική εφήβων.
Η γαλανόλευκη θα ξεκινήσει την προετοιμασία της στη πόλη της Πελοποννήσου την Πέμπτη 16 Ιουνίου και από 30 Ιουνίου έως 2 Ιουλίου θα αντιμετωπίσει την Γαλλία, την Γερμανία και τη Σουηδία στον 3ο προκριματικό γύρο του Ευρωβόλεϊ εφήβων.
Την πρόκριση στη τελική φάση θα πάρει ο πρώτος του ομίλου και ο καλύτερος δεύτερος των δύο ομίλων της τρίτης προκριματικής φάσης (Ισπανία, Σλοβενία, Ολλανδία και Φινλανδία αγωνίζονται στον άλλον όμιλο).
Ο Ομοσπονδιακός προπονητής Στέφανος Νανάς κάλεσε για προετοιμασία τους παρακάτω αθλητές: