Η γυναικεία ομάδα του Αρη Πατρών «άλωσε» το Αγρίνιο

Στο β’ ημίχρονο, η Μούτσι με δύο γκολ στο 70′ και στο 83′ ολοκλήρωσε την ανατροπή και τον θρίαμβο

Αρη,Αγρίνιο

Με πρωταγωνίστρια την Μούτσι που πέτυχε χατ-τρικ, η γυναικεία ομάδα του Αρη Πατρών νίκησε με 3-1 τον Παναιτωλικό στο Emileon για την 5η και τελευταία του α’ γύρου αγωνιστική του 7ου Ομίλου της Γ’ Εθνικής.
Αν και η πατρινή ομάδα βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 25′ κατάφερε να ισοφαρίσει δέκα λεπτά αργότερα, όταν σε ένα λάθος της τερματοφύλακα του Παναιτωλικού, η Μούτσι έκλεψε και πλάσαρε για το 1-1 που ήταν και σκορ ημιχρόνου.
Στο β’ ημίχρονο, η ίδια παίκτρια με δύο γκολ στο 70′ και στο 83′ ολοκλήρωσε την ανατροπή και τον θρίαμβο.
Αρχικά από κόρνερ της Ζαχαράτου με κεφαλιά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα και έβαλε μπροστά στο σκορ τον Αρη (2-1), ενώ στο 83′ με πλασέ έγραψε το τελικό 3-1.
Άρης Πατρών (Δελδήμος): Δ. Κολοβού, Γκοτσούλια, Μ. Κολοβού, Κωβαίου, Γκούλη, Μπεκίρη (32′ Ζαχαράτου), Μούτσι, Νικολοπούλου, Ρούβαλη Σπανού (85′ Κλαυδιανού), Βαρβιτσιώτη (77′ Νιφόρα).