Η ήττα της Παναχαϊκής στην Ηλιούπολη και η ζημιά σε άλλα ματς

Αρχισε στραβά την Παρασκευή και συνεχίστηκε επίσης στραβά το Σάββατο και χθες για την Παναχαϊκή η 5η αγωνιστική της Super League 2. Το λέμε αυτό γιατί έπειτα από τη δική της ήττα (2-1) στην Ηλιούπολη από την ομώνυμη ομάδα ακολούθησαν νίκες το διήμερο που πέρασε από όλους τους ανταγωνιστές.

Ο Απόλλων Σμύρνης το Σάββατο με 1-0 με πέναλτι-φάντασμα, το οποίο εκτέλεσε εύστοχα ο πρώην «κοκκινόμαυρος» Αντονι Φατιόν. Χθες η πρωτοπόρος Κηφισιά συνέτριψε 4-0 την Προοδευτική και οδηγεί αήττητη την κούρσα έχοντας τέσσερις νίκες σε ισάριθμα παιχνίδια και 10-0 τέρματα!

Επίσης χθες η Καλαμάτα δυσκολεύτηκε, αλλά νίκησε στην έδρα της 1-0 την Επισκοπή με γκολ που σημείωσε στο 66′ ο Πασάς. Απομένει σήμερα να δούμε τι θα γίνει στην αναμέτρηση Καλλιθέα-ΑΕΚ Β’ καθώς η Παναχαϊκή με νίκη των γηπεδούχων θα βρεθεί στην 7η θέση. Θυμίζουμε ότι μετά την προηγούμενη (4η) αγωνιστική ήταν στην 3η θέση.

ΕΜΕΙΝΕ ΠΙΣΩ, ΝΑ ΜΑΘΕΙ ΣΤΙΣ «ΕΙΔΙΚΕΣ» ΣΥΝΘΗΚΕΣ

Δεν χρειάζονται περισπούδαστες αναλύσεις. Η Παναχαϊκή έχει μείνει πίσω, έχοντας βγάλει ένα δύσκολο σερί αγώνων και γνωρίζοντας μία εκτός προγράμματος ήττα, αυτή από την Ηλιούπολη.

Και για να τα λέμε όλα, στην Ηλιούπολη αυτό που δημιούργησε μεγαλύτερο προβληματισμό και από την ήττα ήταν η εμφάνιση της στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα ή τέλος πάντων όσο παίχτηκε ποδόσφαιρο.

Στην επανάληψη είχαμε αυτά τα …καλούδια με τους γηπεδούχους να επιδίδονται σε συνεχείς καθυστερήσεις και να πετούν δεύτερες μπάλες στον αγωνιστικό χώρο. Ομως αυτή είναι η Super League 2 και αφού συμμετέχει στο συγκεκριμένο πρωτάθλημα η Παναχαϊκή επιβάλλεται να μάθει να ανταποκρίνεται στις «ειδικές» συνθήκες που διεξάγονται παιχνίδια, όπως αυτό με την Ηλιούπολη.