Η Παναχαϊκή φιλική νίκη με Πάτραι

Μια ακόμα φιλική νίκη εναντίον του Πάτραι σημείωσε η Παναχαϊκή η οποία επικράτησε με 4-1 σε παιχνίδι προπονητικού χαρακτήρα που έγινε στο γήπεδο του Πανεπιστήμιου Πατρών.

Οι κοκκινόμαυροι μπήκαν πιο δυνατά και προηγήθηκαν με 2-0 χάρη στα γκολ του Πέταρ και Ν. Καρακλάϊτς στο 3΄ και 19΄ αντίστοιχα, σκορ που παρέμενε μέχρι το τέλος του ημιχρόνου.

Στο β΄ ημίχρονο, οι «πράσινοι» μπήκαν πιο δυνατά, αφού έχασαν -το απέκρουσε ο Κολοβούρης- πέναλτι με τον Λιμάτσι στο 56, μείωσαν σε 2-1 με την ωραία κεφαλιά του Φούφουλα στο 65 ΄ και δημιούργησαν 2-3 καλές ευκαιρίες.

Στα τελευταία λεπτά η Παναχαϊκή ανέβασε πάλι στροφές και με αυτογκόλ του Φούφουλα στο 81΄ και το ωραίο σουτ του Μπουρλάκη στο 89΄, ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 4-1 που ήταν και το τελικό.

Ανταγωνιστικό το Πάτραι που  ήταν αρκετά βελτιωμένο σε σχέση με τα προηγούμενα φιλικά και σε κάποια σημεία δυσκόλεψε την Παναχαϊκή.

Για τους κοκκινόμαυρους  έκανε ντεμπούτο στο β΄ ημίχρονο ο Νιλτίνιο οποίος έδειξε καλά στοιχεία.

ΠΑΝΑΧΑΙΚΗ (Παπαδόπουλος):  Κολοβούρης Στασινόπουλος, Θεοδωράκης, Ρουγκάλας, Μακρής, Λινάρδος, Σίλβα, Τριμμάτης, Π. Καρακλάιτς, Ν. Καρακλάιτς, Μαραθωνίτης. Στο β΄ ημίχρονο αγωνίστηκαν και οι: Μικές, Λιοφάγος, Παπαχρονόπουλος, Μπουρλάκης, Κέρι,  και Νιλτίνιο.

ΠΑΤΡΑΙ (Σαρρής): Βορύλλας, Γερογιάννης, Ζέλος, Σούλης, Μαστραντωνάκης, Μιχαλόπουλος  Ζελενίτσας, Λιμάτσι, Παπαγεωργίου, Στανής, Σουγλέρης. Στο β΄ ημίχρονο αγωνίστηκαν και οι Γασπαρινάτος, Φούφουλας, Θ. Βλασόπουλος, Τσιόλου, Μητρόπουλος, Θεοφάνης