Η Παναχαϊκή γνώρισε την πρώτη της ήττα στην Ηλιούπολη

Έχοντας δυο πρόσωπα, η ομάδα της Παναχαϊκής, έχασε πριν λίγο εκτός έδρας με 2-1 από την Ηλιούπολη για την 5η  αγωνιστική της Super League 2  και γνώρισε την πρώτη της φετινή ήττα με αποτέλεσμα να χάνει έδαφος.

Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι στο α΄ 45λεπτο και με γκολ των Τριανταφυλλάκου (33΄) και Χέρμπερτ (38΄) προηγήθηκαν με 2-0 στο ημίχρονο.

Στην επανάληψη η πατρινή ομάδα μπήκε πιο δυνατά, μείωσε στο 53΄ με τον Λιποράσε σε 2-1 και είχε ακόμα 2-3 ευκαιρίες για γκολ, όμως το 2-1 έμεινε μέχρι το τελευταίο σφύριγμα του διαιτητή Τζαμουτζαντώνη.

ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ  (Παντέλης): Περιστερίδης, Γκερτιάν, Πολιμος (90΄ Ανδρέου), Μουριέλ, Κρητικός, Τριανταφυλλάκος, Τσαφταρίδης, Γκοτσούλιας, Βάρκας (76΄ Κρέστη), Μπαστακός, Χέρμπερτ (70΄Ντιαζ).

ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ (Παπαδόπουλος): Θεοδωράκης, Στεργίδης (90΄ Ρουγκάλας), Λαρέα, Τσακμάκης. Λιποράσε, Κάρλος (81΄Μαραθωνίτης), Μπουρλάκης (58΄ Χαντί), Τσιάρας (58΄ Κωνσταντακόπουλος), Κέρη, Αλεξόπουλος, Ν. Καρακλάιτς  (46΄ Π. Καρακλάιτς).