Η Παναχαϊκή νίκησε 81-67 τον Προμηθέα 2014 – Φωτογραφίες

Η Παναχαϊκή ανέβασε την απόδοσή της στο β΄ ημίχρονο και έφτασε στη νίκη επί του Προμηθέα 2014 στο τοπικό ντέρμπι της Γ΄ Εθνικής μπάσκετ.

Η Παναχαϊκή νίκησε 81-67 τον Προμηθέα 2014 - Φωτογραφίες Η Παναχαϊκή του Νίκου Ζίζηλα νίκησε τον Προμηθέα 2014

Η Παναχαϊκή πήρε τη νίκη στο ντέρμπι με τον Προμηθέα 2014 με σκορ 81-67, στο πλαίσιο της 13ης αγωνιστικής του φετινού πρωταθλήματος της Γ΄ Εθνικής μπάσκετ. Οι «κοκκινόμαυροι» αντεπιτέθηκαν στην επανάληψη και βραχυκυκλώνοντας τους νεαρούς παίκτες του Κώστα Χουντή έφτασαν στο ροζ φ.α.
Διαιτητές: Μπολάνο-Τσαούση. Τα 10λεπτα:28-29, 48-49 (ημ.), 62-58, 81-67.

ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ (Νίκος Ζίζηλας): Βουρνάς 17, Τριπολίδης, Νικολάου 19, Κούτρας 10 (2), Βανδώρος, Μαναβόπουλος 17, Γιαννούτσος 2, Γκόβας 11 (2), Λυμπερέας 5.

ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ 2014 (Κώστας Χουντής): Καλλιακούδας 11, Γοργότσης 6, Γρυλλής, Αθανασόπουλος 7 (1), Λάγιος 12, Βλάσσης 10 (2), Βασιλείου 5, Πρέκας, Αδαμόπουλος 10, Καναβός, Παρασκευόπουλος 6.

Ο προπονητής της Παναχαϊκής Νίκος Ζίζηλας δήλωσε τα εξής για τη νίκη της ομάδας του: «Το παιχνίδι κρίθηκε στην ομοψυχία και στην ομαδικότητα που επέδειξε η ομάδα μας στο β΄ ημίχρονο και στα δύο σημεία του γηπέδου, πρωτίστως, όμως, στην άμυνα που μας έχει δώσει τις νίκες ως τώρα. Συνεχίζουμε, μένοντας προσηλωμένοι στη δύσκολη συνέχεια».
Ο προπονητής του Προμηθέα 2014 Κώστας Χουντής ανέφερε τα εξής: «Η Παναχαϊκή νίκησε δίκαια. Είναι πιο έμπειρη ομάδα και ήταν καλύτερη στις λεπτομέρειες. Εμείς θα προσπαθήσουμε να διορθώσουμε τα λάθη μας. Συγχαρητήρια στους παίκτες μου για την προσπάθειά τους».

Η Παναχαϊκή νίκησε 81-67 τον Προμηθέα 2014 - Φωτογραφίες Η Παναχαϊκή νίκησε 81-67 τον Προμηθέα 2014 - Φωτογραφίες Η Παναχαϊκή νίκησε 81-67 τον Προμηθέα 2014 - Φωτογραφίες Η Παναχαϊκή νίκησε 81-67 τον Προμηθέα 2014 - Φωτογραφίες Η Παναχαϊκή νίκησε 81-67 τον Προμηθέα 2014 - Φωτογραφίες Η Παναχαϊκή νίκησε 81-67 τον Προμηθέα 2014 - Φωτογραφίες