Η Πατρινή Πένυ Λαϊνιώτη: «Δεν είχα συνειδητοποιήσει αν ήμουν ζωντανή ή νεκρή»
Η κόρη του αχαιού υποψήφιου βουλευτή Γιάννη Λαϊνιώτη, περιγράφει τις συγκλονιστικές στιγμές που βίωσε, κατά την Παραμονή της Πρωτοχρονιάς στο Μέτσοβο, όταν «χτυπήθηκε» από βεγγαλικό.
![Η Πατρινή Πένυ Λαϊνιώτη: «Δεν είχα συνειδητοποιήσει αν ήμουν ζωντανή ή νεκρή» Λαϊνιώτη](https://pelop.gr/wp-content/uploads/2023/01/lainioti-806x432.jpg)
Τον απόλυτο τρόμο βίωσε όπως αποκάλυψε το pelop.gr, η οικογένεια του αχαιού υποψήφιου βουλευτή της «Ελληνικής Λύσης» στην Αχαΐα , Γιάννη Λαϊνιώτη, το βράδυ της Παραμονή της Πρωτοχρονιάς στο Μέτσοβο, όταν η 21χρονη κόρη του, τραυματίστηκε από βαρελότο.
«Ζήσαμε το απόλυτο σοκ. Είναι ανήκουστο αυτό που συνέβη. Τα βαρελότα απο κάποιους ασυνείδητους, έφευγαν σαν σφαίρες» δήλωσε αποκλειστικά ο κ. Λαϊνιώτης.
«Το βεγγαλικό έσκασε στα πόδια μου. Λόγω του κρότου έχασα την ακοή μου και έπεσα αναίσθητη περίπου 10 λεπτά, με μαλάξεις με συνέφεραν», περιγράφει η Πένυ Λαϊνιώτη και προσθέτει «Όταν συνήλθα έπαθα κρίση, άρχισα να κλαίω και να φωνάζω. Δεν είχα συνειδητοποιήσει αν ήμουν ζωντανή ή νεκρή»
Ακολουθήστε μας για όλες τις ειδήσεις στο Bing News και το Google News