Η Πρόεδρος της Δημοκρατίας Κατερίνα Σακελλαροπούλου στο υποβρύχιο «Παπανικολής» – ΦΩΤΟ
Η ΠτΔ Κατερίνα Σακελλαροπούλου, βρέθηκε στο περισκόπιο του «Παπανικολής»
![Η Πρόεδρος της Δημοκρατίας Κατερίνα Σακελλαροπούλου στο υποβρύχιο «Παπανικολής» – ΦΩΤΟ Σακελλαροπούλου](https://pelop.gr/wp-content/uploads/2022/12/sakperiskopio-e1670077260987-873x432.webp)
Η Πρόεδρος της Δημοκρατίας Κατερίνα Σακελλαροπούλου συμμετείχε στον πλου του υποβρυχίου ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΗΣ από τον Ναύσταθμο Σαλαμίνας προς στον Πειραιά, ο οποίος έχει προγραμματισθεί στο πλαίσιο των εορταστικών εκδηλώσεων του Πολεμικού Ναυτικού για τον Άγιο Νικόλαο και την επέτειο των νικηφόρων ναυμαχιών των Βαλκανικών Πολέμων 1912-13.
Την Πρόεδρο της Δημοκρατίας υποδέχθηκαν, αρχικά στον Ναύσταθμο Σαλαμίνας ο αρχηγός του Στόλου Αντιναύαρχος Παναγιώτης Λυμπέρης και στη συνέχεια στο υποβρύχιο ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΗΣ ο διοικητής Διοίκησης Υποβρυχίων Πλοίαρχος Ιωάννης Στρατογιάννης και ο κυβερνήτης πλωτάρχης Σάββας Μακρής.
Ακολουθήστε μας για όλες τις ειδήσεις στο Bing News και το Google News