Με νίκη επί της ισχυρής Καλαμάτας με 67-65 ολοκλήρωσε την πρώτη ολοκληρωμένη παρουσία του στις εθνικές κατηγορίες η Σφήκα Αμαλιάδας. Σε έναν αγώνα γιορτή αφού από νωρίς το μεσημέρι οι Ακαδημίες της Σφήκας «πλημμύρισαν» το κλειστό γυμναστήριο της Ηλιδας, ο ΑΣΣΑ, αφού ακολουθούσε στο σκορ για 38΄, στο τέλος έκανε την αντεπίθεσή του και πήρε τη νίκη με 67-65. «Ηταν ένα ιδανικό φινάλε σε μια πολύ δύσκολη και επίπονη χρονιά με πολλές ιδιαιτερότητες», δήλωσαν οι άνθρωποι της ηλειακής ομάδας και πρόσθεσαν: «Τώρα ήρθε η ώρα για ξεκούραση και αφού το μυαλό ηρεμήσει, θα σχεδιαστεί η επόμενη αγωνιστική χρονιά». Διαιτητές: Λιότσιος-Καρπάνος. Τα 10λεπτα: 15-19, 29-33 (ημ.), 48-53, 67-65.