Η Βίβιαν Σαμούρη στην εκδήλωση προς τιμήν του εθνοϊερομάρτυρα Γεώργιου στον Ι.Ν. Παναγίας Αλεξιώτισσας – ΦΩΤΟ
Η αντιδήμαρχος Υγείας και Πρόνοιας Βίβιαν Σαμούρη στην εκδήλωση στον Ι.Ν. Παναγιάς Αλεξιώτισσας, προς τιμή της μνήμης του εθνοϊερομάρτυρα πατρός Γεωργίου
![Η Βίβιαν Σαμούρη στην εκδήλωση προς τιμήν του εθνοϊερομάρτυρα Γεώργιου στον Ι.Ν. Παναγίας Αλεξιώτισσας - ΦΩΤΟ Σαμούρη](https://pelop.gr/wp-content/uploads/2023/04/samouri-2-873x432.jpg)
Η Αντιδήμαρχος Υγείας και Πρόνοιας, Βίβιαν Σαμούρη, παραβρέθηκε το απόγευμα του Σαββάτου 8 Απριλίου, στην εκδήλωση που έγινε στον Ι.Ν. Παναγίας Αλεξιώτισσας, για να τιμηθεί η μνήμη του εθνοϊερομάρτυρα Γεώργιου, που σφαγιάστηκε από τους Τούρκους την ώρα που τελούσε τη Λειτουργία μέσα στο Ναό, ανήμερα της Κυριακής των Βαΐων, το 1821.
Η Αντιδήμαρχος κατέθεσε στεφάνι στο μνημείο, που έχει ανεγερθεί στο προαύλιο της Εκκλησίας, προς τιμή του μάρτυρα ιερέα.
Ακολουθήστε μας για όλες τις ειδήσεις στο Bing News και το Google News