Ηλεία: Πνιγμός 65χρονου στο Κουνουπελάκι
Σε σοβαρή κατάσταση στο νοσοκομείο, άλλη ηλικιωμένη λουόμενη που εντοπίστηκε αναίσθητη στην παραλία της Κουρούτας.
![Ηλεία: Πνιγμός 65χρονου στο Κουνουπελάκι Κουνουπελάκι](https://pelop.gr/wp-content/uploads/2021/06/%CE%B5%CE%BA%CE%B1%CE%B2-873x432.jpg)
Ένας 65χρονος άντρας από τη Ν. Μανωλάδα, έχασε τη ζωή του το πρωί της Δευτέρας, στο τελευταίο του μπάνιο στο Κουνουπελάκι του Δήμου Ανδραβίδας – Κυλλήνης.
Ο 65χρονος εντοπίστηκε χωρίς τις αισθήσεις του από λουόμενους μέσα στη θάλασσα και με ασθενοφόρο διακομίστηκε στο Κ.Υ. Βάρδας όπου διαπιστώθηκε ο θάνατός του.
Σε άλλη περίπτωση μια ηλικιωμένη γυναίκα περίπου 70 ετών, εντοπίστηκε αναίσθητη στην παραλία της Κουρούτας. Ο ναυαγοσώστης επενέβη και η γυναίκα ανέκτησε τις αισθήσεις της.
Ωστόσο μεταφέρθηκε με ασθενοφόρο στο νοσοκομείο όπου η κατάστασή της έχει κριθεί κρίσιμη, σύμφωνα με πληροφορίες του ilialive.gr, και αναμενόταν να διασωληνωθεί.
Ακολουθήστε μας για όλες τις ειδήσεις στο Bing News και το Google News