Ισοπαλία για την Ακαδημία των Σπορ – Φωτογραφίες

Ισόπαλος με σκορ 26-26 (ημ. 12-17) έληξε ο αγώνας για την Ακαδημία των Σπορ με τον Πανελλήνιο στην Πάτρα για τα πλέι-οφ της Α2 Εθνικής Ανδρών του χάντμπολ.

Ισοπαλία για την Ακαδημία των Σπορ - Φωτογραφίες Η Ακαδημία των Σπορ μπορούσε να πάρει τη νίκη κόντρα στον Πανελλήνιο

Απόρθητο κάστρο τελικά είναι η Πάτρα, καθώς συνεχίζεται το αήττητο σερί της Ακαδημίας των Σπορ στην Σάλα «Κώστας Πετρόπουλος».

Οι φίλοι του χάντμπολ που βρέθηκαν στο Εθνικό κλειστό γυμναστήριο απόλαυσαν έναν ωραίο αγώνα, με τις δυο ομάδες να προσπαθούν για τη νίκη μέχρι το τελευταίο δευτερόλεπτο.

Οι Πατρινοί έχασαν τη συγκέντρωσή τους μετά το 15΄ στο α΄ ημίχρονο, έχοντας επιπόλαιες ενέργειες και λάθος πάσες, με αποτέλεσμα να κλείσει το α΄ μέρος  υπέρ του Πανελληνίου με σκορ 12-17. Στην επανάληψη χρειάστηκαν μόνον 10΄, έτσι ώστε να καλύψει η Ακαδημία των Σπορ τη διαφορά και να προηγείται σταθερά μέχρι το τελευταίο λεπτό του αγώνα.

Ομως στο 1.59΄ πριν τη λήξη του αγώνα η Ακαδημία των Σπορ έμεινε με λιγότερο παίκτη, λόγω δίλεπτης αποβολής του Αλέξη Παπαγιαννόπουλου και με σουτ από τα 10 μέτρα των φιλοξενούμενων, οι «πράσινοι ισοφαρίστηκαν. Η γηπεδούχος ομάδας είχε την μπάλα για ένα λεπτό στην κατοχή της, όμως δεν κατάφερε να πετύχει το νικητήριο γκολ.

Ισοπαλία για την Ακαδημία των Σπορ - Φωτογραφίες Ισοπαλία για την Ακαδημία των Σπορ - Φωτογραφίες

Ο προπονητής της Ακαδημίας των Σπορ, Γιάννης ο Παπαγιαννόπουλος δήλωσε σχετικά για τον αγώνα: «Δυστυχώς μας λείπουν παιχνίδια τέτοιου επιπέδου. Τα παιδιά κατάφεραν στο β΄ ημίχρονο και ανέτρεψαν την διαφορά και στην ουσία χάσαμε ένα παιχνίδι μέσα από τα χέρια μας. Τουλάχιστον κρατήσαμε τον φετινό μας στόχο που είναι το αήττητο μέσα στην Πάτρα. Συγχαρητήρια στους αθλητές μου, συγχαρητήρια και στους αντιπάλους για το όμορφο θέμα που προσφέραμε και οι δύο ομάδες στους φιλάθλους.

Ισοπαλία για την Ακαδημία των Σπορ - Φωτογραφίες Ισοπαλία για την Ακαδημία των Σπορ - Φωτογραφίες Ισοπαλία για την Ακαδημία των Σπορ - Φωτογραφίες Ισοπαλία για την Ακαδημία των Σπορ - Φωτογραφίες Ισοπαλία για την Ακαδημία των Σπορ - Φωτογραφίες Ισοπαλία για την Ακαδημία των Σπορ - Φωτογραφίες Ισοπαλία για την Ακαδημία των Σπορ - Φωτογραφίες Ισοπαλία για την Ακαδημία των Σπορ - Φωτογραφίες Ισοπαλία για την Ακαδημία των Σπορ - Φωτογραφίες Ισοπαλία για την Ακαδημία των Σπορ - Φωτογραφίες Ισοπαλία για την Ακαδημία των Σπορ - Φωτογραφίες Ισοπαλία για την Ακαδημία των Σπορ - Φωτογραφίες