Ισοπαλία για τις γυναίκες του Ικαρου

Ικαρου

Μίση… ανατροπή έκανε σήμερα η γυναικεία ομάδα του Ικαρου Πετρωτού η οποία αν και βρέθηκε να χάνει με 2-0 στο ημίχρονο αντέδρασε και ήρθε ισόπαλη με τα Ιωάννινα για την 13η αγωνιστική της  Β’ Εθνικής.

Η ομάδα του δεν ξεκίνησε καλά στο α΄ ημίχρονο, βρέθηκε στο πρώτο ημίχρονο με 2-0 χάρη στα δύο γκολ που σημείωσε η Βαρσάνη (25’, 35’) όμως αντέδρασε και ισοφάρισε. Πρώτα στο 42’ η Τσάμη μείωσε σε 2-1 και στο 57’ η Ζώτου έκανε το 2-2 και  είχε ευκαιρίες  για να πάρει την νίκη, καθώς είχε δύο δοκάρια. Ο  Ζήκος έδωσε χρόνο συμμετοχής σε αρκετές νεαρές παίκτριες  για να πάρουν εμπειρίες.

ΙΚΑΡΟΣ (Α. Ζήκος): Κρίκη Χ., Φλάουερ, Ράϊκου, Κρίκη Μ., Κέτα, Βάτσικα, Τσαραντάνη, Σπηλιοπούλου, Τσάμη, Γαρουφαλή (65’ Θανοπούλου), Ζώτου.