Ιστορική νίκη για τις γυναίκες του Αρη Πατρών

Με το εμφατικό 4-0 ολοκλήρωσε το παιχνίδι της στην Ζάκυνθο η γυναικεία ομάδα του Άρη Πατρών, που στην 3η αγωνιστική του 7ου Ομίλου της Γ ‘ Εθνικής Γυναικών, πήρε τη νίκη και πανηγυρίζει το πρώτο τρίποντο στην ιστορία της. Το σκορ άνοιξε στο 15ο λεπτό η Μούτσι με το 1-0 να είναι αυτό που παρέμεινε στο α’ ημίχρονο.

Στην επανάληψη ο Άρης πέτυχε ακόμη 3 γκολ, στο 65′ με την Σπανού, στο 74′ με την Χριστοπούλου και στο 81′ με την Μπεκίρη που διαμόρφωσαν το τελικό 4-0.

Άρης Πατρών (Δελδήμος): Κολοβού Δάφνη, Γκοτσούλια, Χριστοδούλου, Κολοβού Μυρτώ, Κωβαίου (87′ Κακογιάννη), Μπεκίρη (87′ Δαραβέλια), Νικολοπούλου (80′ Ρούβαλη), Μούτσι (87′ Νιφόρα), Σπανού (83′ Κλαυδιανού), Ζαχαράτου, Βαρβιτσιώτη.