Ηττα για τα κορίτσια της ΝΕΠ από τον Αλιμο- Φωτογραφίες

Κρίμα για τα κορίτσια της ΝΕΠ, καθώς δεν τα κατάφεραν στο παιχνίδι με αντίπαλο τον δυνατό φέτος Αλιμο μέσα στην έδρα τους, γνωρίζοντας την ήττα με σκορ 14-10.

ΝΕΠ Δεν τα κατάφερε απέναντι στον Αλιμο η ΝΕΠ
Την ήττα με σκορ 14-10 γνώρισε η γυναικεία ομάδα πόλο της ΝΕΠ από τον Αλιμο στην Πάτρα στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής του φετινού πρωταθλήματος της Α1 Εθνικής.
Καλύτερη η φιλοξενούμενη ομάδα σε όλη τη διάρκεια, προηγήθηκε 5-1 στο σκορ. Μείωσε σε 5-3 η γηπεδούχος (όλα αυτά στο α΄  8λεπτο), αλλά ο Aλιμος  έκλεισε το ημίχρονο με 9-5. Στο β΄ μέρος, κράτησε σταθερά διαφορά 3-4 τερμάτων κι έφτασε στην 5η νίκη σε ισάριθμες αγωνιστικές στηνΑ1.
Διαιτητές: Μπιράκης-Παϊρακταρίδης. Τα 8λεπτα: 3-5, 2-4, 3-2, 2-3. Τα γκολ του Αλίμου: Χαλδαίου 1, Κύρκου 1, Πάτερου 2, Ασημάκη 3, Μιχαϊλοβιτς 5, Ευδ. Τσιμάρα 2.
ΝΕΠ (Μιχάλης Λαζαρίδης): Γιαννακέα, Ανδρουτσέλη, Ζοφώλη, Λέβι, Ευφρ. Τσιμάρα 3, Μπαλάτσα 2, Πετάση 1, Κουρέτα 1, Μοίραλη, Ντάσιου 1, Παρασκευοπούλου, Νιαρχάκου, Κοντάκου, Κρινά, Ρακ 2.
Φωτογραφίες: Γιάννης Ανδρουτσόπουλος