Ηττα για τα κορίτσια του Προμηθέα
Η γυναικεία ομάδα μπάσκετ του Προμηθέα γνώρισε την ήττα στην Πάτρα από τον Κρόνο Αγίου Δημητρίου και παραμένει ουραγός στη βαθμολογία της Α2 Εθνικής, με μια μόλις νίκη.
![Ηττα για τα κορίτσια του Προμηθέα Προμηθέα](https://pelop.gr/wp-content/uploads/2024/03/1667049784317-873x432.webp)
Δεν κατάφερε να σταθεί ανταγωνιστικός απέναντι στον Κρόνο Αγίου Δημητρίου ο Προμηθέας,μ με αποτέλεσμα να γνωρίσει την ήττα στο «Promitheas Park» με σκορ 67-26 στο πλαίσιο της 22ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Α2 Εθνικής Γυναικών του μπάσκετ.
Διαιτητές: Αντ. Σπυρόπουλος-Γκαραβέλος. Τα 10λεπτα: 10-19, 14-31 (ημ.), 23-50, 26-67.
ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ (Νάκης): Παυλάκη 7 (1), Μαρούντα 2, Ολυμπίου 2, Μαρίνη 4, Κολόκα 2, Μιχαλοπούλου, Χατζηνικολάου, Παπαδοπούλου 2, Χαραλαμπίδη 4, Αρμένη, Σπανάκη 2, Καλαντζή.
ΚΡΟΝΟΣ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ (Τσαμπούρη): Πατεράκη 18 (1), Τζέμη 6, Κοίλια 2, Καμμένου 12 (3), Στολίγκα 9 (1), Θεοδωροπούλου 4, Δερμιτζάκη 5, Σταθοπούλου 7, Ανδρέου 2, Κλείτσα 2.
Ο Προμηθέας παίζει την προσεχή Κυριακή με τα Μελίσσια, εκτός έδρας.
Ακολουθήστε μας για όλες τις ειδήσεις στο Bing News και το Google News