Ηττα στις λεπτομέρειες για τα κορίτσια του Απόλλωνα

Οι «μελανόλευκες» κρατούν τον έναν βαθμό και θα τα δώσουν όλα για νίκη στο σημερινό παιχνίδι (11.00) με αντίπαλο τη ΓΕ Ηρακλείου

Την ήττα με 3-2 σετ από τον Φοίβο Μελισσιών στην πρεμιέρα της προημιτελικής φάσης του Πανελλήνιου πρωταθλήματος, γνώρισε η ομάδα βόλεϊ κορασίδων του Απόλλωνα Πατρών.
Η πατρινή ομάδα προηγήθηκε με 2-1 σετ όμως ο Φοίβος έκανε τη ανατροπή, ισοφάρισε σε 2-2 σετ και πήρε το τάι-μπρέικ στις λεπτομέρειες με 17-15.

Οι «μελανόλευκες» κρατούν τον έναν βαθμό και θα τα δώσουν όλα για νίκη στο σημερινό (13/5) παιχνίδι (11.00) με αντίπαλο τη ΓΕ Ηρακλείου.
Η προπονήτρια του Απόλλωνα, Ελένη Μαυροειδή χρησιμοποίησε τις εξής αθλήτριες: Ηρώ Μπρούμα, Χριστιάνα Μπρούμα, Ελενα Κούρκουλου, Κωνσταντίνα Λιοφάγου, Νεκταρία Μαμασιούλα, Μελίνα Πόλη, Κάτια Σιδεράκη, Σοφία Γιαννοπούλου, Νάσια Σκούρα.
Αύριο (14/5), τα κορίτσια του Απόλλωνα θα παίξουν με τον Ιωνικό (18.30) και την Κυριακή θα διεξαχθούν οι ημιτελικοί.