Κάτω Αχαΐα: Ενημερωτική εκδήλωση με θέμα «Καρκίνος και πρόληψη» στις 2 Νοεμβρίου
Η εκδήλωση θα φιλοξενηθεί στο Πολιτιστικό Κέντρο «Μελίνα Μερκούρη».
![Κάτω Αχαΐα: Ενημερωτική εκδήλωση με θέμα «Καρκίνος και πρόληψη» στις 2 Νοεμβρίου Κάτω](https://pelop.gr/wp-content/uploads/2022/10/karkinos-kai-prolipsi-873x432.jpg)
Την Τετάρτη 2 Νοεμβρίου θα πραγματοποιηθεί στην Κάτω Αχαΐα, μια πολύ ενδιαφέρουσα εκδήλωση με θέμα «Καρκίνος και Πρόληψη» από την 6η ΥΠΕ σε συνεργασία με τον Δήμο Δυτικής Αχαΐας.
Στην εκδήλωση, η οποία θα φιλοξενηθεί στο Πολιτιστικό Κέντρο «Μελίνα Μερκούρη» στο κέντρο της πόλης, θα μιλήσουν εξαίρετοι επιστήμονες.
Συγκεκριμένα, θα μιλήσει η Σουζάνα Αμπντουλάχ, Επιμελήτρια Α’ Ογκολογικό Τμήμα ΠΓΝ Πατρών με θέμα «Πρόληψη Γυναικολογικών Νεοπλασιών» και ο Σταύρος Κοντογιάννης, χειρούργος ουρολόγος, ανδρολόγος, σεξολόγος, Επιμελητής Β’ Κέντρου Υγείας Νοτίου Τομέα Πατρών και Ουρολογικής Κλινικής Πανεπιστημιακού Νοσοκομείου Πατρών με θέμα «Καρκίνος προστάτη και πρόληψη».
Χαιρετισμό θα απευθύνει ο Διοικητής της 6ης ΥΠΕ Γιάννης Καρβέλης και ο Δήμαρχος Δυτικής Αχαΐας Σπύρος Μυλωνάς.
Ακολουθήστε μας για όλες τις ειδήσεις στο Bing News και το Google News