Κάτω Αχαΐα: Συμφωνία για αναβάθμιση Βιολογικού
Σύμφωνα με πληροφορίες της «Π» και του pelop.gr , χθες το πρωί, ο δήμαρχος Σπύρος Μυλωνάς είχε συνεργασία με την Διεύθυνση Υγιεινής της ΠΔΕ
![Κάτω Αχαΐα: Συμφωνία για αναβάθμιση Βιολογικού Κάτω Αχαΐα](https://pelop.gr/wp-content/uploads/2021/06/BIPE-BIOLOGIKOS2-873x432.jpeg)
Μέτρα, σε μακροπρόθεσμο σχεδιασμό, πέραν αυτών που έχει ήδη λάβει για την εύρυθμη λειτουργία του Βιολογικού Καθαρισμού της Κάτω Αχαΐας, αποφάσισαν να βάλουν σε κοινή τροχιά υλοποίησης, ο Δήμος Δυτικής Αχαΐας και η Περιφέρεια, μετά την πρωτοβουλία του πρώτου να βάλει κάποια στιγμή οριστικό τέλος στην – κάθε λίγο και λιγάκι – κακή φήμη των εγκαταστάσεων επεξεργασίας αστικών λυμάτων.
Του ΔΗΜΗΤΡΗ ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΠΟΥΛΟΥ
Ακολουθήστε μας για όλες τις ειδήσεις στο Bing News και το Google News