Κατολισθήσεις Αιγιάλεια – Φιλιππάτος: Δεν ξέρουν ότι το Διακοπτό είναι στο Αίγιο;
Οπως αποκάλυψε η «Πελοπόννησος» άφησαν εκτός τον Δήμο Αιγιαλείας, στη διευρυμένη σύσκεψη στο Υπουργείο Υποδομών και Μεταφορών για τις κατολισθήσεις στην Πατρών – Κορίνθου και στον Οδοντωτό.
![Κατολισθήσεις Αιγιάλεια - Φιλιππάτος: Δεν ξέρουν ότι το Διακοπτό είναι στο Αίγιο; Αιγιάλεια](https://pelop.gr/wp-content/uploads/2023/09/katolisthiseis-olumpia-odos1-873x432.jpg)
Με απορία και μια αίσθηση χιούμορ αντιμετωπίζουν οι ιθύνοντες του Δήμου Αιγιάλειας το γεγονός ότι ο Δήμος δεν κλήθηκε στη διερυμένη σύσκεψη που έγινε προχθές στο υπουργείο Υποδομών και Μεταφορών για τις κατολισθήσεις στην παλαιά εθνική οδό Πατρών – Κορίνθου στο ύψος του Ελαιώνα και στον Οδοντωτό.
«Δεν ξέρουν ότι το Διακοπτό είναι στο Αίγιο;» διερωτήθηκε με νόημα και αφήνοντας μια έμμεση αιχμή ο αντιδήμαρχος Πολιτικής Προστασίας Δημήτρης Φιλιππάτος, και συνέχισε λέγοντας, «εμείς ήμασταν αυτοί που βρέθηκαν πρώτοι στο συμβάν με το εγκλωβισμένο τρένο. Εμείς το κατεβάσαμε στο Διακοπτό» είπε και πρόσθεσε, «από τον Δήμο Αιγιάλειας θα ζητήσει άδεια πρόσβασης, όποιος είναι να κάνει τα έργα στον Οδοντωτό».
ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΟ – Αιγιάλεια: Το πόρισμα του ΕΑΓΜΕ για τις κατολισθήσεις – Αποκαλυπτικά ντοκουμέντα ΦΩΤΟ
Πάντως, ο κ. Φιλιππάτος επισήμανε ότι ο Δήμος έχει όλη τη διάθεση να συνεργαστεί και να συμβάλλει εκεί που μπορεί: «Ο δήμαρχος είναι εδώ και έχει την πόρτα του ανοικτή» είπε.
Ακολουθήστε μας για όλες τις ειδήσεις στο Bing News και το Google News