Κώστας Καλογερογιάννης: Θλίψη για τον Μεσολογγίτη συνεπιβάτη του αεροσκάφους
Ο συνεπιβάτης στο μοιραίο ατύχημα ήταν ενεργότατο μέλος της ΕΟΕΔ Μεσολογγίου και είχε μάλιστα συνδράμει στην καταστροφική πυρκαγιά στο Μάτι το 2018 καθώς και σε πλήθος εθελοντικών αποστολών.
![Κώστας Καλογερογιάννης: Θλίψη για τον Μεσολογγίτη συνεπιβάτη του αεροσκάφους αεροσκάφους](https://pelop.gr/wp-content/uploads/2021/06/pizap-8-873x432.jpg)
Το μονοκινητήριο αεροσκάφος τυλίχθηκε στις φλόγες με αποτέλεσμα οι δυο επιβαίνοντες να εντοπισθούν νεκροί.
Πρόκειται για δύο άντρες, ο κυβερνήτης του από την Αμαλιάδα καταγόμενος ενώ ο έτερος επιβαίνοντας από το Μεσολόγγι.
Σύμφωνα με πληροφορίες του Agrinionews.gr o 58χρονος Κώστας Καλογερογιάννης ήταν γνωστός κάτοικος της πόλης του Μεσολογγίου ο οποίος είχε μεγάλη αγάπη για τα αεροπλάνα και μάλιστα είχε σκοπό το επόμενο χρονικό διάστημα να αγοράσει δικό του.
Σύμφωνα με πληροφορίες ήταν ενεργότατο μέλος της ΕΟΕΔ Μεσολογγίου και είχε μάλιστα συνδράμει στην καταστροφική πυρκαγιά στο Μάτι το 2018 καθώς και σε πλήθος εθελοντικών αποστολών.
Ακολουθήστε μας για όλες τις ειδήσεις στο Bing News και το Google News