Κουρασμένη η Παναχαϊκή έχασε 1-0 από την ΑΕΛ

Αν εξαιρέσουμε το πρώτο δεκάλεπτο, που οι «κοκκινόμαυροι» ήταν καλύτεροι και είχαν μια ευκαιρία στη συνέχεια χάθηκαν και μάλλον μπερδεύτηκαν μέσα στο γήπεδο.

Παναχαϊκή

Κουρασμένη και χωρίς ιδιαίτερη διάθεση παρουσιάστηκε η Παναχαϊκή στο φιλικό παιχνίδι με την ΑΕΛ στο Καρπενήσι με αποτέλεσμα να γνωρίσει την ήττα με 1-0.

Παναχαϊκή

Ετσι έπαιξε η Παναχαϊκή στο α’ ημίχρονο

Στο α’ ημίχρονο ο Σούλης Παπαδόπουλος ξεκίνησε με ένα μείγμα θεωρητικά βασικών και θεωρητικά αναπληρωματικών. Συγκεκριμένα ξεκίνησαν οι Θεοδωράκης, Σμίλτος, Τσακμάκης, Λιποράσε, Τοπάλ, Τσιάρας, Μπουρλάκης, Λινάρδος, Τριμμάτης, Αλεξόπουλος, Ν. Καρακλάιτς.

Αν εξαιρέσουμε το πρώτο δεκάλεπτο, που οι «κοκκινόμαυροι» ήταν καλύτεροι και είχαν μια ευκαιρία με τον Τριμμάτη στο 7′ , στη συνέχεια χάθηκαν και μάλλον μπερδεύτηκαν μέσα στο γήπεδο.

Στο 15′ με ατομική προσπάθεια και σουτ μέσα από την περιοχή ο Γληνός έκανε το 1-0 για την ΑΕΛ, στο 36′ ένα μακρινό σουτ του Μπουρλάκη έφυγε άουτ και στο 44′ η ΑΕΛ είχε μια μεγάλη ευκαιρία με τon Koύστα να διπλασιάσει τα τέρματά της.

Με την έναρξη του β’ ημιχρόνου ο Σούλης Παπαδόπουλος Παναχαϊκήέκανε έξι αλλαγές και οι 11άδα διαμορφώθηκε ως εξής: Κολοβούρης, Στεργίδης, Λιποράσε, Τσακμάκης, Κωνσταντακόπουλος, Τσιάρας (53′ Στασινόπουλος), Σίλβα, Τριμμάτης (58′ Π. Καρακλάιτς), Κέρι, Χαντί, Αλεξόπουλος (75′ Ζυγκερίδης).

Στο β’ ημίχρονο δεν άλλαξαν και πολλά πράγματα. Η Παναχαϊκή δεν μπορούσε να δημιουργήσει σε συνδυασμό και με τις πολλές αλλαγές, με την ΑΕΛ να χάνει ακόμα μία ευκαιρία στο 78′ με τον Κολοβούρη να κάνει μια μεγάλη επέμβαση σε σουτ του Μαυριά.