Κράτησε το απόλυτο η Θύελλα, «πεντάρα» ο Αρης και …διακοπή

Σε ένα επεισοδιακό παιχνίδι το οποίο διεκόπη για 10 λεπτά, ο Πανμοβριακός νίκησε 2-1 τον Αστέρα Μιντιλογλίου

Κράτησε το απόλυτο η Θύελλα, «πεντάρα» ο Αρης και ...διακοπή

«Αέρας» πέρασε ο Αρης Πατρών από την Ακράτα συντρίβοντας με 5-0 την Αιγείρα/Ακράτα. Διά πυρός και σιδήρου πέρασε η Θύελλα Πατρών από την έδρα του Ατρομήτου Λάππα, ενώ σπουδαίο «διπλό» πήρε η Αχαϊκή στο παιχνίδι με τη Δόξα Νιφορεΐκων.

Σε ένα επεισοδιακό παιχνίδι το οποίο διεκόπη για 10 λεπτά, ο Πανμοβριακός νίκησε 2-1 τον Αστέρα Μιντιλογλίου. Στο 85′ ο διαιτητής Μπακόπουλος υπέδειξε πέναλτι υπέρ των φιλοξενούμενων, ο β’ βοηθός τον συμβούλευσε να το πάρει πίσω, όπως και έγινε, ο πάγκος του Πανμοβριακού του την έπεσε και ο ρέφερι το διέκοψε για λίγο.

Τελικά, λίγο μετά συνεχίστηκε το παιχνίδι και η ομάδα του Ριόλου πέτυχε δεύτερο γκολ!

Συνοπτικά τα αποτελέσματα στα παιχνίδια τις 8ης αγωνιστικής:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Αστέρας Μιντιλογλίου – Πανμοβριακός 1-2: 57′ Τριανταφύλλου – 10′ Ρουμπάτος, 89′ Καζαντζής

Αχαιός – Δόξα Παραλίας 3-2: 56′ 94′ Νάτσης, 85′ πέναλτι Μούτσα- 68′ Χιόνης, 83′ Στάμος. Κόκκινη: 87′ Γραμματικόπουλος (Αχαιός).

Δόξα Νιφορεΐκων – Αχαϊκή 0-1: 44′ Φωτόπουλος. ΚΟΚΚΙΝΗ: 50′ Δρόσος.

Ατρόμητος Λάππα – Θύελλα Πατρών 1-2: 75′ Ι. Αγγελόπουλος – 13′ Κωνσταντινίδης, 85′ Κούρτης.

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Πάτρα 2005 – Απόλλων Εγλυκάδας 2-1: 19′ Δημητρόπουλος, 96′ Θωμάς – 86′ Δίκαιος.

Αιγείρα/Ακράτα – Αρης Πατρών 0-5: 29′ 89′ Σπανός, 31′ Γράβαλος, 70′ Αγγελής, 85′ Καταρτζόπουλος.

Νίκη Προαστείου – Ατρόμητος Πατρών 3-1: 29′ 44′ 92′ Πατρώνης – 39′ Λαζαρίδης. Κόκκινη: 65′ Παπασπυρόπουλος.

Αστραπή/Αετός – Πανιώνιος/Αχιλλέας (15.30) 3-2: 24′ Παπαδιονυσίου, 27′ Καλογερόπουλος, 49′ Παπαχρήστος – 41′ 90′ Σκέμπι