Κρίμα κι άδικο για τη Νάπολη, έχασε τη μεγάλη ευκαιρία

Κρίμα κι άδικο… Η Νάπολη είχε δύο μεγάλες ευκαιρίες να τελειώσει το παιχνίδι στη διαδικασία των πέναλτι για να κατακτήσει το Euro Winners Cup, όμως έχασε στον τελικό με 7-6 (1-1 καν. διάρκεια και παράταση) από την ισραηλινή Rosh Haayin.
Η πατρινή ομάδα, όχι απλώς κοίταξε στα μάτια τον αντίπαλό της, αλλά φαινόταν ότι θα ήταν αυτή στο τέλος που θα το «σήκωνε». Δυστυχώς, μέτρησε η απειρία.

Στο 4′ ο Λούκας άνοιξε το σκορ, όμως ο Γιαμαούτσι ισοφάρισε στο 21′ για τη Νάπολη και στην κανονική διάρκεια οι δύο ομάδες αναδείχθηκαν ισόπαλες 1-1. Στην παράταση δεν άλλαξε τίποτα με τον τερματοφύλακα Παρέχα να κάνει μεγάλη εμφάνιση για τη Νάπολη, αλλά ήταν και αυτός που έχασε το τελευταίο πέναλτι.