Λεχουρίτης για Οδοντωτό: «Από το 2010 κανένα έργο»
«Από το 2010 έχουν να γίνουν “έργα” και όχι “λόγια” στο Φαράγγι του Βουραϊκού και στη διαδρομή του Οδοντωτού», δηλώσε ο υπεύθυνος Πολιτικής Προστασίας του Δήμου Καλαβρύτων
![Λεχουρίτης για Οδοντωτό: «Από το 2010 κανένα έργο» έργο](https://pelop.gr/wp-content/uploads/2024/04/lexouritis-873x432.webp)
Εξομολόγηση από τον Αλέξη Λεχουρίτη, υπεύθυνου πολιτικής προστασίας του Δήμου Καλαβρύτων, ενός ανθρώπου που ξέρει και πονάει την περιοχή όσο ελάχιστοι:
«Επειδή ποτέ δε μασάω τα λόγια μου: από το 2010 έχουν να γίνουν “έργα” και όχι “λόγια” στο Φαράγγι του Βουραϊκού και στη διαδρομή του Οδοντωτού…Το τελευταίο έργο έγινε όταν ήταν νομάρχης Αχαΐας ο συμπατριώτης μου Δημήτρης Κατσικόπουλος. Από τότε πέρασαν πολλές κυβερνήσεις…».
Ακολουθήστε μας για όλες τις ειδήσεις στο Bing News και το Google News