Μάχη για να κρατηθεί στη ζωή δίνει ερασιτέχνης ποδοσφαιριστής
Εχει αγωνιστεί στο παρελθόν στον Ατρόμητο Λάππα και στο Πάτραι, ολοκλήρωσε πριν από λίγο καιρό την στρατιωτική του θητεία
![Μάχη για να κρατηθεί στη ζωή δίνει ερασιτέχνης ποδοσφαιριστής ποδοσφαιριστής](https://pelop.gr/wp-content/uploads/2023/01/323174184-720559352730025-1088373013238239020-n-873x432.jpg)
Μάχη για να κρατηθεί στη ζωή δίνει ο Δημήτρης Σκόνδρας, ο οποίος νοσηλεύεται διασωληνωμένος στην μονάδα ανάνηψης του ΠΓΝΠ.
Ο 22χρονος ερασιτέχνης ποδοσφαιριστής κατέρρευσε το περασμένο Σάββατο, ενώ εργαζόταν στην επιχείρηση του πατέρα του και διακομίστηκε αμέσως στο νοσοκομείο με εκτεταμένη εγκεφαλική αιμορραγία. Η κατάστασή του είναι πολύ σοβαρή και οι επόμενες ώρες είναι καθοριστικές.
Ο Σκόνδρας έχει αγωνιστεί στο παρελθόν στον Ατρόμητο Λάππα και στο Πάτραι, ολοκλήρωσε πριν από λίγο καιρό την στρατιωτική του θητεία, ενώ είναι ανιψιός του υπαρχηγού του Πυροσβεστικού Σώματος, Ιωάννη Πετρούτσου, ο οποίος ενημερώθηκε από την πρώτη στιγμή για την κατάστασή του.
Ακολουθήστε μας για όλες τις ειδήσεις στο Bing News και το Google News