Μανωλάδα: Μεθυσμένος οδηγός πέρασε στο αντίθετο ρεύμα και προκάλεσε τροχαίο
Από το ατύχημα τραυματίστηκε μία γυναίκα οδηγός άλλου οχήματος και μεταφέρθηκε στο νοσοκομείο Πύργου.
![Μανωλάδα: Μεθυσμένος οδηγός πέρασε στο αντίθετο ρεύμα και προκάλεσε τροχαίο Μανωλάδα](https://pelop.gr/wp-content/uploads/2021/09/patron-pyrgou-2.png)
Συνελήφθη, χθες το απόγευμα, στη Νέα Μανωλάδα, από αστυνομικούς του Αστυνομικού Τμήματος Βουπρασίας, ένας ημεδαπός άνδρας, διότι οδηγώντας αυτοκίνητο στην Παλαιά Εθνική οδό Πατρών – Πύργου, εισήλθε στο αντίθετο ρεύμα κυκλοφορίας και συγκρούστηκε με αυτοκίνητο που οδηγούσε ημεδαπή γυναίκα, με αποτέλεσμα να τραυματιστεί η τελευταία και να διακομισθεί στο Γενικό Νοσοκομείο Πύργου.
Σε έλεγχος αλκοολομέτρησης που διενεργήθηκε στον ημεδαπό άνδρα διαπιστώθηκε ότι οδηγούσε το αυτοκίνητο υπό την επήρεια μέθης.
Η δικογραφία που σχηματίσθηκε σε βάρος του συλληφθέντα θα υποβληθεί στον Εισαγγελέα Πρωτοδικών Αμαλιάδας, ενώ του αφαιρέθηκε η άδεια ικανότητας οδήγησης για έξι μήνες.
Ακολουθήστε μας για όλες τις ειδήσεις στο Bing News και το Google News