Με ανατροπή ο Παναθηναϊκός Β’ 3-2 τον Ηρακλή ΒΙΝΤΕΟ

Με ανατροπή ο Παναθηναϊκός Β' 3-2 τον Ηρακλή ΒΙΝΤΕΟ

Ο Παναθηναϊκός με ανατροπή νίκησε 3-2 τον Ηρακλή στο Καυτατζόγλειο σε παιχνίδι με το οποίο άνοιξε η αυλαία της 4ης αγωνιστικής της Super League 2.

Οι δύο ομάδες ήταν ανταγωνιστικές από τα πρώτα λεπτά, με τον Τόμας να παίρνει το “ριμπάουντ” μετά την απόκρουση του Ξενόπουλου και με σουτ του να κάνει το 1-0 στο 13′ λεπτό. Ο Παναθηναϊκός Β’ είχα φάση με το σουτ του Τουρκοχωρίτη που μπλόκαρε ο Βελλίδης στο 32′ λεπτό, ενώ οι κυανόλευκοι έκαναν ευκαιρία με το σουτ του Γιουμπιτάνα στο 33′ λεπτό, με την μπάλα να πηγαίνει άουτ. Οι “πράσινοι” έκαναν την ανατροπή σε 2-1 με τα γκολ του Μπιλάλ στο 34′ λεπτό και στο 43′ λεπτό. Οι φιλοξενούμενοι πήγαν στα αποδυτήρια για το ημίχρονο με προβάδισμα με 2-1.

Ο Ηρακλής ισοφάρισε στο 54′ λεπτό, αφού κέρδισε πέναλτι με ανατροπή στον Γιουμπιτάνα, το οποίο εκτέλεσε εύστοχα ο Μελούνοβιτς και έκανε το 2-2. Ο ρυθμός έπεσε στα επόμενα λεπτά, πολλά νεύρα μεταξύ των παικτών, με τους γηπεδούχους να έχουν ένα σουτ με τον Μελούνοβιτς στο 70′ λεπτό. O Παναθηναϊκός Β’ είχε ακόμη ένα γκολ με το σουτ του Σαρδέλη, που διαμόρφωσε το τελικό σκορ στο 3-2 στο 90+1′ λεπτό.

Ηρακλής (Γεωργιάδης): Βελλίδης, Πανάγου, Χρουσιέλ (46′ Κωστούλας), Α. Παπαστεριανός, Βιτλής, Σίλβα (89′ Κουντουριώτης), Γιουμπιτάνα, Πατράλης, Άλεξιτς (46′ Μελούνοβιτς), Τομάς, Τότσκα (46′ Μανουσάκης).

Παναθηναϊκός Β (Αντωνίου): Ξενόπουλος, Τουρκοχωρίτης (66′ Ανδρικόπουλος), Έμπο, Σιδεράς, Μαρτίνης, Βουτσάς, Ηλιάδης (59′ Σερπέζης), Αθανασακόπουλος (75′ Καραμπάς), Ρόμπι, Τερεζίου (75′ Κρυπαράκος), Μπιλάλ (66′ Σαρδέλης).