Μέχρι πού φτάνει το θέμα με τις άδειες τέλεσης αγώνων;
Σε κάθε περίπτωση, οι 26 γηπεδούχες ομάδες είναι υποχρεωμένες να εξασφαλίσουν άδεια για το προσεχές σαββατοκύριακο
![Μέχρι πού φτάνει το θέμα με τις άδειες τέλεσης αγώνων; άδειες](https://pelop.gr/wp-content/uploads/2022/03/DSC_7032-873x432.jpg)
Ανησυχία έχει δημιουργήσει στα ερασιτεχνικά σωματεία το θέμα που προέκυψε με τις άδειες τέλεσης αγώνων και την επικαιροποιημένη διάταξη του υφυπουργού Αθλητισμού, Λευτέρη Αυγενάκη.
Με τα γήπεδα που βρίσκονται στα όρια του δήμου Πατρέων δεν φαίνεται να υπάρχει πρόβλημα, ενώ υπάρχουν γήπεδα στην Αιγιάλεια και στην Κάτω Αχαΐα που δεν έχουν άδεια! Και το ερώτημα είναι, πώς ορίζονταν και διεξάγονταν αγώνες μέχρι πέρυσι εκεί;
Σε κάθε περίπτωση, οι 26 γηπεδούχες ομάδες είναι υποχρεωμένες να εξασφαλίσουν άδεια για το προσεχές σαββατοκύριακο, ενώ για τις υπόλοιπες ομάδες υπάρχει μια εβδομάδα περιθώριο ακόμα.
Ακολουθήστε μας για όλες τις ειδήσεις στο Bing News και το Google News