Μεσογειακοί Αγώνες: Αγωνίστηκε με την Τουρκία ο Α. Γκολφίνος

Η Εθνική Ομάδα Κ-18 ηττήθηκε 2-1 από την αντίστοιχη της Τουρκίας στη πρεμιέρα της στους Μεσογειακούς Αγώνες 2022

Η Εθνική Ομάδα Κ-18 ηττήθηκε 1-2 από την αντίστοιχη της Τουρκίας στη πρεμιέρα της στους Μεσογειακούς Αγώνες 2022, οι οποίοι διεξάγονται στο Οράν της Αλγερίας.

Aγωνίστηκε και ως αλλαγή ο Πατρινός μέσος, Αλέξης Γκολφίνος που μπήκε στο 71′ στη θέση του Κούτσια.

Η Τουρκία προηγήθηκε με τον Γιλμάζ στο 40ο λεπτό, με τον Μπισέρ στο 45′ να σημειώνει το 2-0. Η Εθνική Ομάδα στο 81ο λεπτό μείωσε με σουτ του Κωνσαντίνου Βολάκη μετά από την ασίστ του Τσίκου όμως δεν μπόρεσε να βρει το γκολ της ισοφάρισης στα υπολειπόμενα λεπτά της αναμέτρησης.

Ελλάδα: Μπότης, Κεραμίτσης, Γεωργιάδης, Προδρομίτης, Γκιτέρτσος, Μάριος – Φίλων Ταξιάρχης, Κώττας (61 Τσίκος), Κυριόπουλος (46′ Σπυράκος), Σμυρλής (78′ Βολάκης), Χρήστου (79′ Συμεωνίδης), Κούτσιας (71′ Γκολφίνος).

Στην άλλη αναμέτρηση του δευτέρου ομίλου η Ιταλία επιβλήθηκε 1-0 της Πορτογαλίας.