Μετάλλια και ρεκόρ από τον ΑΣ Προαστείου

Κέρδισε τις εντυπώσεις ο ΑΣ Προαστείου στον 2ο Πανελλήνιο αγώνα τοξοβολία, που έγινε πρόσφατα στη Ναύπακτο. Συγκεκριμένα με 6 συμμετοχές κατέκτησε τέσσερα μετάλλια και ο μικρός του αθλητής Γιώργος Βλάχος κατέρριψε το Πανελλήνιο ρεκόρ, στην κατηγορία Ολυμπιακού Τόξου Παμπαίδων με 686 που κατείχε από τον Ιούνιο στην Πάτρα με 678, κατακτώντας το χρυσό στην κατηγορία.

Άλλα τρία μετάλλια πανηγύρισαν η Μαρίνα Μηλιώνη, χρυσό στην κατηγορία Ολυμπιακό T1 κορασίδων, το ασημένιο Δημήτρης Βάββας στην κατηγορία Ολυμπιακού Τόξου Ανδρών Β και η Δήμητρα Καλαβριζιώτη στην κατηγορία Ολυμπιακό Τόξο Παγκορασίδων.

Την 5η θέση κατέλαβε ο Γιώργος Λαμπρόπουλος στην κατηγορία Ολυμπιακό Τόξο Αναπτυξιακό Ανδρών, ενώ καλή παρουσία είχε ο Νίκος Κατριμπούζας.

Τέλος ο ΑΣ Προαστείου συμμετείχε επίσης στην επιτυχία της διοργάνωσης καθώς είχε αναλάβει την οργάνωση του αγωνιστικού χώρου με τα έμπειρα στελέχη του. Σε σχετική ανακοίνωση τονίζονται τα εξής: «Ο Αθλητικός Σύλλογος Προαστείου συγχαίρει και ευχαριστεί όλους τους αθλητές και τα μέλη του καθώς και όσους συμμετείχαν στον αγώνα και τους εύχεται ανάλογα αποτελέσματα στο μέλλον!»