Μόνος πρώτος ο Αρης Πατρών, σοκ από τον τραυματισμό του Αλέφαντου

Μόνος πρώτος στη βαθμολογία του Β’ Ομίλου της Α’ Κατηγορίας έμεινε ο Αρης Πατρών με την εύκολη νίκη του 4-0 επί του Αετού Ρίου και την ισοπαλία στο ντέρμπι Κεραυνός – Πάτραι 1-1.

Ωστόσο, το γεγονός της αγωνιστικής ήταν ο τραυματισμός του ποδοσφαιριστή της Αιγείρας/Ακράτας, Χρήστου Αλέφαντου, αμέσως μετά το γκολ που πέτυχε στον αγώνα με τη Θύελλα Αιγίου.
Ο ποδοσφαιριστής έπεσε με το μέτωπο πάνω στο δοκάρι και σωριάστηκε στο έδαφος. Το παιχνίδι διεκόπη για 13 λεπτά και με το ασθενοφόρο διακομίστηκε στο νοσοκομείο χωρίς ευτυχώς να διαπιστωθεί κάτι σοβαρό.
Συνοπτικά τα αποτελέσματα στα χθεσινά παιχνίδια:
Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
A’ ΟΜΙΛΟΣ
Αναγέννηση Πατρών – Πανμοβριακός 1-7: 57′ Γκοτσόπουλος – 28′ 30′ Κουλούρης, 55′ 70′ 74′ Λιάκος, 65′ 88′ Ρουμπάτος.
Αχαιός – Δόξα Νιφορεΐκων 0-0. Κόκκινη: 58′ Γιαννέλος (Αχαιός).
Δόξα Παραλίας – Θύελλα Πατρών 0-5: 14′ Σκουμής, 40′ Θ. Βλασόπουλος, 49′ πέναλτι Αγουρίδης, 58′ Μιχαλόπουλος, 85′ Βέρρας.
Β’ ΟΜΙΛΟΣ
Δαβουρλής – Πήγασος 0-1: 43′ Δημητρόπουλος.
Νίκη Προαστείου – Αχαϊκός 3-0: 63′ Αντωνόπουλος, 70′ Φούντος, 85′ Θεοδωρακόπουλος.
Θύελλα Αιγίου – Αιγείρα/Ακράτα 3-5: 44′ Μυλωνάς, 50′ πέναλτι Γκοτσόπουλος, 51′ Τσέλα – 3′ Αλέφαντος, 35′ 45+8′ 80′ Μητρόπουλος, 61′ Λαμπρόπουλος. Χαμένο πέναλτι: 82′ Λαμπρόπουλος (Αιγείρα/Ακράτα).
Κεραυνός – ΑΠΣ Πάτραι 1-1: 68′ Αγγελής – 63′ Ζελενίτσας.
Αετός Ρίου – Αρης Πατρών 0-4: 5′ Μητρόπουλος, 10′ Σπανός, 18′ Λιμάτσι, 88′ Νικολόπουλος.
Εθνικός Πατρών – Καλάβρυτα (18.00)
Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
Α’ ΟΜΙΛΟΣ
Φαραϊκός – Ατλας 1-3, Αστέρας Μιντιλογλίου – Πυρσός 1-1, Λιμνοχώρι – Σταροχώρι 0-0.
Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
Το Ζαβλάνι πήρε χωρίς κόπο τους τρεις βαθμούς κόντρα στα Ψηλαλώνια με 3-0. Οι γηπεδούχοι είχαν μόλις 8 ποδοσφαιριστές με τους φιλοξενούμενους να περιμένουν για να έρθουν άλλοι τρεις! Τελικά, το φύλλο αγώνα έκλεισε μετά από λίγο.