Μορφωτικός Σύλλογος Κυριών Πάτρας: Ένας απολαυστικός περίπατος στην Άνω Πόλη
Ξεκίνησαν από το Κάστρο, πέρασαν στο Δασύλλιο και έφτασαν μέχρι το Ρωμαϊκό Υδραγωγείο και τη Δεξαμενή.
![Μορφωτικός Σύλλογος Κυριών Πάτρας: Ένας απολαυστικός περίπατος στην Άνω Πόλη Μορφωτικός](https://pelop.gr/wp-content/uploads/2022/10/syllogos-kyrion-peripatos-ano-poli-873x432.jpg)
Πολλοί ήταν αυτοί που ανταποκρίθηκαν στο κάλεσμα του Μορφωτικού Συλλόγου Κυριών Πάτρας, να περπατήσουν μαζί στην Άνω Πόλη, μία περιοχή που κοσμείται από ιστορικά κτίρια-μνημεία και ήδη βρίσκεται σε πρόγραμμα ανάπλασης, εξωραΐζεται και αναδεικνύεται, το απόγευμα της Δευτέρας 17 Οκτωβρίου.
Όπως αναφέρεται: «Η εμπειρία ήταν απολαυστική για όλους τους συμμετέχοντες, που συγχρονίστηκαν τέλεια, ευχαριστήθηκαν τη παρέα και έδωσαν υπόσχεση για περισσότερες εξορμήσεις.
Στη δραστηριότητα αυτή, συμμετείχαν η βουλευτής Αχαϊας, κ. Χ. Αλεξοπούλου και η αντιδήμαρχος κ. Α. Τογιοπούλου , η οποία εκπροσώπησε τη Δημοτική Αρχή».
Ακολουθήστε μας για όλες τις ειδήσεις στο Bing News και το Google News