Ο Αίολος Αγυιάς επιστρέφει με ήττα από τα Τρίκαλα

Ο Αίολος Αγυιάς τα έδωσε όλα στο «Κατσιμήδειο», όμως δεν κατάφερε να πάρει το ροζ φ.α. στο παιχνίδι με τα Τρίκαλα, γνωρίζοντας την ήττα με σκορ 79-71.

Ο Αίολος Αγυιάς επιστρέφει με ήττα από τα Τρίκαλα Ο φωτεινός πίνακας μετά το τέλος του αγώνα Τρίκαλα-Αίολος Αγυιάς

Ο Αίολος Αγυιάς δεν τα κατάφερε στο «Κατσιμήδειο». Η ομάδα του Ανδρέα Παπαδημητρίου γνώρισε την ήττα στις λεπτομέρειες από τα Τρίκαλα με σκορ 79-71 στο πλαίσιο της 9ης αγωνιστικής του φετινού πρωταθλήματος της National League 1 (Β΄ Ομιλος).

«Ήταν ένα ντέρμπι ανάμεσα σε δύο πολύ καλές ομάδες», δήλωσε ο προπονητής του Αίολου Αγυιάς, Ανδρέας Παπαδημητρίου και πρόσθεσε: «Κάναμε ένα εξαιρετικό ξεκίνημα. Ελέγχαμε το παιχνίδι στο α΄ ημίχρονο. Στην επανάληψη κάναμε κακές επιλογές στην επίθεση και τα 13 τρίποντα που δεχθήκαμε, έκριναν το παιχνίδι. Μας περιμένει ένας πολύ δύσκολος αγώνας με τη Λειβαδιά, στον οποίον πρέπει να κερδίσουμε πριν από τη διακοπή για τις γιορτές».

Διαιτητές: Στρέμπας-Λεβεντάκος-Καλογριάς. Τα 10λεπτα: 24-20, 41-43 (ημ.), 64-57, 79-71.

ΤΡΙΚΑΛΑ (Φόρος): Βαβάτσικος 18 (4), Τσαβές 9 (2), Αναγνωστόπουλος 10, Νέσης 11 (1), Μπουργάνος 9 (1), Ουάμπα 2, Πρέκας, Κολότσιος 12(4), Αργυρούλης 6 (1), Μπαλόπουλος 2, Μοιραλιώτης.

ΑΙΟΛΟΣ ΑΓΥΙΑΣ (Παπαδημητρίου): Χατζόπουλος 15 (1), Θανόπουλος 10 (2), Νιφόρας 13, Κολσούζογλου 9, Παπαφωτίου 16(3), Χριστόπουλος 3, Παπανδρεόπουλος, Καραπιπέρης 5 (1), Αλαφοδήμος.