Ο Αίολος Αγυιάς νίκησε την Ολυμπιάδα με 3-2 σετ

Ο Αίολος Αγυιάς ξεκίνησε νικηφόρα τις υποχρεώσεις του στο φετινό πρωτάθλημα της Β΄ Εθνικής Γυναικών του βόλεϊ, με μεγάλο «διπλό» επί της Ολυμπιάδας

Ο Αίολος Αγυιάς νίκησε την Ολυμπιάδα με 3-2 σετ Η ομάδα βόλεϊ του Αίολου Αγυιάς όπως παρατάχθηκε στον αγώνα με την Ολυμπιάδα

Ο Αίολος Αγυιάς μπήκε με το δεξί στο φετινό πρωτάθλημα της Β΄ Εθνικής Γυναικών του βόλεϊ, καθώς νίκησε στο παιχνίδι με την Ολυμπιάδα με 3-2 σετ. Τα σετ: 23-25, 25-15, 18-25, 25-11, 11-15.

Η σύνθεση του Αίολου Αγυιάς (προπονητής ο Αντώνης Γεράνιος): Ζάρρου (αρχηγός), Σ. Μυλωνά, Αποστολοπούλου, Γκοτζιά, Πελλούμπι, Ι. Ηλιοπούλου, Κουρτσούνη, Ζαχαράκη, Ε. Ηλιοπούλου, Καραχοντζίτη, Χαραλαμποπούλου, Β. Μυλωνά, Ανδριοπούλου, Χριστοδουλοπούλου.

Η 1η αγωνιστική ήταν αφιερωμένη στην πρόληψη για τον καρκίνο του μαστού και τα κορίτσια των δυο ομάδων, σε μια όμορφη κίνηση, φωτογραφήθηκαν κρατώντας πανό με σύνθημα «Μάθε-Πρόλαβε-Αντιμετώπισε».

Σε ό,τι αφορά το παιχνίδι των Νεανίδων ανάμεσα στον Αίολο Αγυιάς και τον Ερυθρό Αστέρα δεν διεξήχθη, καθώς καθυστέρησε να φτάσει εγκαίρως στο γήπεδο ο δεύτερος διαιτητής, με την αντίπαλη ομάδα να αποχωρεί. Η αναμέτρηση θα διεξαχθεί στις 28 Οκτωβρίου.

Ο Αίολος Αγυιάς νίκησε την Ολυμπιάδα με 3-2 σετ Ο Αίολος Αγυιάς νίκησε την Ολυμπιάδα με 3-2 σετΟ Αίολος Αγυιάς νίκησε την Ολυμπιάδα με 3-2 σετ