Ο Αίολος Αγυιάς πήρε τη νίκη με τον Πανελλήνιο… χωρίς να ξαναραγίσει το ταμπλό!

Ο Αίολος Αγυιάς πήρε τη νίκη απέναντι στον Πανελλήνιο στο παιχνίδι το οποίο συνεχίστηκε από το β΄ ημίχρονο, από όπου είχε διακοπεί λόγω του ραγισμένου ταμπλό!

Αίολος Αγυιάς Ο Αίολος Αγυιάς νίκησε τον Πανελλήνιο

Ο Αίολος Αγυιάς νίκησε τον Πανελλήνιο με σκορ 76-67 στο παιχνίδι που εκκρεμούσε από τη 14η αγωνιστική της National League 1. Θυμίζουμε ότι η αναμέτρηση είχε διακοπεί στο ημίχρονο επειδή ο Κολσόζογλου είχε ραγίσει το ένα ταμπλό μετά από κάρφωμα. «Κάναμε μία σημαντική νίκη σε ένα πολύ περίεργο παιχνίδι… δευτέρου ημιχρόνου», σχολίασε ο προπονητής του Αίολου Αγυιάς Ανδρέας Παπαδημητρίου και πρόσθεσε: «Είναι μία νίκη που μας κρατάει στη διεκδίκηση μίας θέσης στα πλέι-οφ ανόδου. Απομένουν ακόμη τρεις τελικοί και θα προσπαθήσουμε για το καλύτερο δυνατό. Συγχαρητήρια στους παίκτες μου. Κατέθεσαν και την ψυχή τους για τη σημερινή νίκη».

Διαιτητές: Φασόλης-Μπακετέα-Μπαβέλας. Τα 10λεπτα: 21-15, 39-32 (ημ.), 51-51, 76-67.

ΑΙΟΛΟΣ ΑΓΥΙΑΣ (Παπαδημητρίου): Φραντζής 9, Χατζόπουλος 16, Κολσόζογλου 6, Παπαφωτίου 9 (3), Νιφόρας 16 (2), Θανόπουλος 11 (3), Μηλιτσόπουλος 5 (1), Παπανδρεόπουλος 2, Χριστόπουλος 2.

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ (Οικονομάκης): Ζαρμακούπης 18 (2), Κατιάκος 9, Παπαδόπουλος 13 (3), Νάκης 5 (1), Νιβολιανίτης, Καπινιάρης 6, Τόλα 12, Αρσενικός, Καλημέρης 4, Μιχάλης.