Ο … Αλέξης Κούγιας έπαιξε κανονικά!
Κανονικά διεξήχθη η πρεμιέρα της Α’ Κατηγορίας της ΕΠΣ Κορινθίας
![Ο ... Αλέξης Κούγιας έπαιξε κανονικά! Κούγιας](https://pelop.gr/wp-content/uploads/2022/09/308993110_458549599640778_477457039584957868_n-873x432.jpg)
Ποιος είπε ότι η αναστολή των ερασιτεχνικών πρωταθλημάτων εφαρμόζεται σε ολόκληρη την Ελλάδα; Στην Κόρινθο ξεκίνησε κανονικά η δράση το περασμένο σαββατοκύριακο, καθώς όλες οι ομάδες της Α’ Κατηγορίας είναι εγγεγραμμένες στο Μητρώο της ΓΓΑ, οπότε δεν υπήρχε λόγος να αναβληθεί η πρεμιέρα.
Στο αγωνιστικό κομμάτι, ο ΠΑΣ Κόρινθος του Αλέξη Κούγια, ξεκίνησε με νίκη το πρωτάθλημα, αφού επικράτησε με 3-0 του Ισθμιακού και είναι το μεγάλο φαβορί για την άνοδο στη Γ’ Εθνική, σύμφωνα με τις μεταγραφές που έχει κάνει.
Προπονητής της ομάδας είναι ο Κώστας Κιάσσος, που έχει περάσει ως ποδοσφαιριστής από την Παναχαϊκή. Πριν από την έναρξη του αγώνα ο Προέδρος του ΠΑΣ, Αλέξης Κούγιας, βράβευσε τον Βασίλη Φίλη για την προσφορά του στην ομάδα.
Ακολουθήστε μας για όλες τις ειδήσεις στο Bing News και το Google News