Ο Αστέρας Τέμενης νίκησε στην παράταση τον Ιωάννινα ΣΚ (71-69) – Βίντεο

Νίκη παραμονής πέτυχε ο Αστέρας Τέμενης στον αγώνα με τον Ιωάννινα ΣΚ στο κλειστό γυμναστήριο του Αιγίου, καθώς επικράτησε στην παράταση με σκορ 71-69.

Ο Αστέρας Τέμενης νίκησε στην παράταση τον Ιωάννινα ΣΚ (71-69) - Βίντεο Ο Αστέρας Τέμενης νίκησε στην παράταση τον Ιωάννικα ΣΚ

Ο Αστέρας Τεμένης πέτυχε μεγάλη νίκη παραμονής επί του Ιωάννινα ΣΚ στην παράταση με σκορ 71-69 στο πλαίσιο της 19ης αγωνιστικής της National League 2. Ο προπονητής του Αστέρα Τέμενης Αρης Ξενούλης δήλωσε τα εξής αμέσως μετά το τέλος της αναμέτρησης: «Ηταν ένα παιχνίδι τελικός για εμάς κι έστω και δύσκολα καταφέραμε να κερδίσουμε. Στην άμυνα είμαι σχετικά ικανοποιημένος, όμως νομίζω ότι ήμασταν εξαιρετικά άστοχοι και νευρικοί στην επίθεση. Θέλω να δώσω συγχαρητήρια σε όλους τους παίκτες μου για την αγωνιστικότητα και την ψυχή που κατέθεσαν σήμερα. Εχουμε 10 νίκες και ισοβαθμούμε με άλλες τέσσερις ομάδες, τρεις αγωνιστικές πριν από το τέλος από την 5η έως την 8 η θέση. Έχουμε πολύ δύσκολο πρόγραμμα με δύο παιχνίδια εκτός έδρας (σ. Αργοναύτης Νέας Κίου και ΑΕ Γλαύκου Εσπερου ΑΟΠΑ) και μέσα με τους Γαργαλιάνους. Παρόλα αυτά εμείς θα συνεχίζουμε να δουλεύουμε σκληρά και να διεκδικούμε τη νίκη σε όλα τα παιχνίδια και στο τέλος θα κάνουμε ταμείο».

Διαιτητές: Βασ. Αναστασόπουλος-Π. Αλεξόπουλος-Δόβας. Τα 10λεπτα: 17-11, 27-25 (ημ.), 45-44, 58-58 (κ.α.), 71-69 (παρ.).

ΑΣΤΕΡΑΣ (Ξενούλης): Σακελλαρόπουλος 3 (1), Βουρνάς 23 (1), Μπίρμπας 16 (2), Πέτροβιτς 5, Σταθακόπουλος 4, Δούβος, Τσουλέας, Γκάτζιος 12, Καραγγελής 8 (2).

ΙΩΑΝΝΙΝΑ ΣΚ (Παπαδόπουλος): Πολύζος 6 (2), Ραντιβόγεβιτς 16 (2), Μάντζιος 12 (2), Χίντζιος 1, Γκουντουβάς 8, Δάσκαλος 3 (1), Μπαρτζώκας 2, Πετσίτης 9 (1), Τσιγγενόπουλος 12 (1).