Ο Ερμής κρατά την άνοδο στα χέρια του, μπλέξιμο με Ηλιούπολη

Το πλέον αποφασιστικό βήμα για την άνοδο του στην Α2 Εθνική βόλεϊ Ανδρών έκανε χθες  στο Ρέθυμνο ο Ερμής, που στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής των μπαράζ της Β΄Εθνικής νίκησε 3-0 σετ (25-16, 25-18, 28-26) τον ΠΑΟΚ Ρόδου.

Έτσι ντούμπλαρε τις νίκες του (είχε νικήσει προχθές 3-1 σετ την Ηλιούπολη) και έφτασε τους 6 βαθμούς.

Όμως επειδή στο άλλο χθεσινό παιχνίδι η Ηλιούπολη έκανε την έκπληξη και νίκησε το Ρέθυμνο 3-1 τα πράγματα έμπλεξαν! Βέβαια ο Ερμής κρατά την τύχη στα χέρια του.

Αν σήμερα νικήσει το Παγκράτι την Ηλιούπολη με καθαρό σκορ (3-0 ή 3-1 σετ) θα του αρκεί αύριο ένα σετ για να πάρει την άνοδο. Σε διαφορετική περίπτωση θα χρειάζεται τουλάχιστον έναν βαθμό.

Σήμερα ο Ερμής έχει ρεπό. Στις 15.00 θα παίξουν Παγκράτι-Ηλιούπολη και στις 17.00 Ρέθυμνο-ΠΑΟΚ Ρόδου. Αύριο στο φινάλε των αγώνων μπαράζ ο Ερμής θα παίξει στις 16.00 με το γηπεδούχο Ρέθυμνο και στις 13.00 θα αγωνιστούν ΠΑΟΚ-Ρόδου-Παγκράτι.