Ο Ερμής σπουδαία εμφάνιση και «καθαρή» νίκη

Ερμής

Μετά από ένα πραγματικό ντέρμπι, η ομάδα βόλεϊ του Ερμή Πατρών νίκησε σήμερα με 3-1 (25-18, 22-25, 25-22, 25-23) σετ, την Ηλιούπολη, στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής των μπαράζ ανόδου που γίνονται στο Ρέθυμνο και μπήκε για τα καλά στο κόλπο.

Η πατρινή ομάδα πήρε το πρώτο σετ εύκολα, η Ηλιούπολη αντέδρασε και ισοφάρισε σε 1-1, όμως η ομάδα του Χριστόπουλου με όπλα την καλή υποδοχή, αλλά και τις σωστές επιλογές στην επίθεση, πήρε τα δύο επόμενα σετ και μαζί την καθαρή νίκη.

Πλέον ο Ερμής έχει τρεις βαθμούς και ελπίζει βάσιμα ότι θα τερματίσει σε 1 από τις τρεις πρώτες θέσεις.

ΕΡΜΗΣ (Χριστόπουλος): Γεωργιόπουλος, Καραμπελέσης, Μακρυγιάννης, Χατζόπουλος, Δρίβας, Τσαρκάτογλου, λίμπερο ο  Παπαγιαννόπουλος.

*Ο Ερμής Πατρών θα παίξει πάλι αύριο το μεσημέρι (16.00) με αντίπαλο τον ΠΑΟΚ Ρόδου και θέλει πάση θυσία τη νίκη για να ελπίζει βάσιμα στην άνοδο.