Ο ΝΟΠ δεν βρέθηκε σε καλή μέρα και ηττήθηκε από τη Χίο

Μακριά από τον καλό της εαυτό η ομάδα πόλο του ΝΟΠ η οποία έχασε εκτός έδρας με 13-5 από τη Χίο, για την 4η αγωνιστική της Α1 Εθνικής και έτσι παραμένει με μία νίκη στο πρωτάθλημα ενώ έκανε ντεμπούτο ο Αυστραλός Γουίλσον.

Η Πατρινή ομάδα είχε θέμα στην άμυνα και στην επίθεση, δεν μπόρεσε να βρει λύσεις απέναντι στους πιο ισχυρούς νησιώτες οι οποίοι προηγήθηκαν με 3-0 στο πρώτο 8λκεπτο και με 6-2 στο ημίχρονο.

Στο τρίτο οχτάλεπτο οι δαίμονες επεδίωξαν να κάνουν την ανατροπή, όμως η Χίος δεν άφησε πολλά περιθώρια και το 8λεπτο έληξε με το σκορ 9-5.

Στην τελευταία περίοδο η Χίος ηταν πολύ καλή σε άμυνα και επίθεση και έφτασε εύκολα στη νίκη με 13-5.

Τα 8λεπτα: 3-0, 3-2, 3-3, 4-0.

ΝΟ ΧΙΟΥ (Μάκης Βολτυράκης): Καρακούρος Ι., Φρυδάς, Τσικοβάνι 4, Καρακούρος Μ. 1, Καλαργυρός, Θεοδόσης – Παπαλουκάς 2, Γκάγκουλιτς 2, Πανταζόπουλος 2, Μαρουλάς, Αμπάζης 1, Αγιωργούσης 1, Κοτσαμπάς, Γιανναράς, Μπόης, Φρυδάς.

ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ (Γιώργος Ντόσκας): Καζάκος, Τζώρτζης, Αγγελόπουλος, Κανελλόπουλος Β., Γεωργαράς 1, Παπαχριστόπουλος, Παπαδόγκωνας, Πασσάς 1, Ανδρικόπουλος 1, Γκότσης, Βικάτος 1, Γαβαλάς Ι. 1, Βυθούλκας, Γουίλσον, Μπετχαβάς.