Ο ΝΟΠ έχασε ευκαιρία και ηττήθηκε από τη Γλυφάδα

ΝΟΠ

Μετά από ένα συγκλονιστικό παιχνίδι, η ομάδα πόλο του ΝΟΠ πλήρωσε την αστοχία της στα κρίσιμα παιχνίδια και έχασε στα λεπτομέρειες εντός έδρας με 8-7 από τη Γλυφάδα, στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής.

Η πατρινή ομάδα βρέθηκε να χάνει με 7-4, όμως με εκπληκτικό τρίτο 8λεπτό έκανε την αντεπίθεση της και μείωσε σε 7-6 στο τέλος της τρίτης περιόδου.

Στο 4ο οχτάλεπτο, οι δύο ομάδες επιδόθηκαν σε μπαράζ χαμένων ευκαιριών  με τον ΝΟΠ να χάνει πέναλτι  και να σπαταλά ευκαιρίες στον παίκτη παραπάνω.

Η πατρινή ομάδα ισοφάρισε με τον Παπαχριστόπουλο στο ένα λεπτό πριν από το τέλος, όμως ο Μισούνοβιτς με πέναλτι στα 42΄΄ δευτερόλεπτα έκανε το 7-8 που έμεινε μέχρι το τέλος, καθώς ο ΝΟΠ έχασε και την τελευταία επίθεση.

Τα 8λεπτα: 2-3, 3-5,6-7,7-8.

ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ (Γιώργος Ντόσκας): Καζάκος, Τζώρτζης, Αγγελόπουλος, Κανελλόπουλος Β., Γεωργαράς 2, Παπαχριστόπουλος 2, Λαμπάτος, Πασσάς, Ανδρικόπουλος, Γκότσης, Βικάτος 1, Γαβαλάς Ι., Βυθούλκας, Γουίλσον 1, Μπετχαβάς 1.

ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ (Γιάννης Κατρουζανάκης): Κουρούβανης Δ., Τζελάτης, Βαλλιανάτος 1, Ναγκλ 1, Μαυράκης, Μπομπός, Μιγιούσκοβιτς 3, Τσαταλιός 2, Παπαγεωργίου, Πούρος 1, Ηλιόπουλος Α., Κούκουνας, Ηλιόπουλος Νεκ., Θώμογλου, Πριμηκύριος.