Ο ΝΟΠ καθάρισε εύκολα την Ηλιούπολη

Ανεβάζοντας “στροφές” στο β΄ ημίχρονο, η ομάδα πόλο του ΝΟΠ νίκησε εντός έδρας με 18-8 την Ηλιούπολη για την 5η αγωνιστική της Α2 Εθνικής και παραμένει στην 2η θέση της βαθμολογίας.

Το πρώτο ημίχρονο ήταν ντέρμπι με την ομάδα του Κραβαρίτη να κάνει λάθη και να βρίσκεται να χάνει με 3-2, όμως  βελτιώθηκε στην άμυνα και προηγήθηκε με 5-04.

Στο β΄ ημίχρονο οι δαίμονες ήταν καλύτεροι, με πολύ καλά άμυνα και σωστές επιλογές στην επίθεση όπου ο Απόστολος Γεωργαράς πετούσε «φωτιές» με 5 γκολ,  πήρε προβάδισμα και έφτασε εύκολα στη νίκη.

Τα 8λεπτα: 2-2, 5-4, 13-5, 18-8.

ΝΟΠ (Κραβαρίτης): Βυθούλκας, Πολάτος, Κανελλόπουλος 2, Γκότσης, Πασσάς, Ανδρικόπουλος 2, Βικάτος 2 Παπαχριστόπουλος 2, Γεωργαράς 5, Αγγελόπουλος 3, Παγκούτσος, Βουτσινάς, Μπετχαβάς 1, Τριαντάφυλλος, Λαμπάτος 1