Ο ΝΟΠ νίκησε τον ΟΦΘ και μένει στο «κόλπο»

Πραγματοποιώντας καλή εμφάνιση η ομάδα πόλο του ΝΟΠ νίκησε πριν από λίγο με 13-7 τον ΟΦΘ, στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής της β΄ φάσης και έτσι μένει στο «κόλπο» για την παραμονή.

Πλέον η ομάδα του Ντόσκα έφτασε τους 12 βαθμούς και περιμένει το αποτέλεσμα του αγώνα ΑΕΚ-Χανιά που είναι οι δύο ομάδες που βρίσκονται κάτω από τον ΝΟΠ.

Η πατρινή ομάδα ήταν καλύτερη, είχε περισσότερες αξιόπιστες επιλογές στην επίθεση με αποτέλεσμα να προηγηθεί με 5-2 στο ημίχρονο.

Ο ΟΦΘ αντέδρασε και μείωσε σε 8-6, όμως οι «δαίμονες» έδειξαν ψυχραιμία και με πολύ καλή 4η περίοδο, έφτασε στη νίκη με το άνετο 13-7.

Τα 8λεπτα:2-2,0-3,4-3,1-5.

ΝΟΠ (Ντόσκας): Καζάκος, Γεωργαράς 3, Γουίλσον 1,  Μπετχαβάς 1, Λαμπάτος 1, Πασσάς 2, Τζώρτζης, Αγγελόπουλος 1, Κανελλόπουλος 1, Παπαχριστόπουλος 1,Ανδρικόπουλος 1, Βικάτος 1.