Ο ΝΟΠ πλήρωσε το α΄ ημίχρονο και έχασε στη Γλυφάδα

Την κακή εμφάνιση του α΄ ημίχρονου πλήρωσε σήμερα η ομάδα πόλο του ΝΟΠ η οποία έχασε εκτός έδρας, με 12-8 από τη Γλυφάδα στο πλαίσιο της 13ης αγωνιστικής της Α1 Εθνικής.

Η Πατρινή ομάδα βρέθηκε μακριά από τον καλό της εαυτό, είχε πολλά προβλήματα στην άμυνα της και έτσι βρέθηκε πίσω με 8-2 στο ημίχρονο με αποτέλεσμα η Γλυφάδα να κρατήσει το προβάδισμα και να φτάσει στη νίκη.

Τα 8λεπτα: 6-1, 8-2, 10-7, 12-8

ΝΟΠ (Ντόσκας): Καζάκος, Τζώρτζης 2, Αγγελόπουλος, Κανελλόπουλος 1, Λαμπάτος, Παπαχριστόπουλος, Παπαδόγκωνας 2, Πασσάς 2, Ανδρικόπουλος, Γεωργαράς, Βικάτος, Γαβαλάς 1, Γουίλσον, Μπετχαβάς.

ΑΡΕΣΑΝ ΟΙ ΗΤΤΕΣ ΑΠΟ ΧΑΝΙΑ-ΧΙΟ

Το θετικό  είναι ότι άρεσαν στον ΝΟΠ οι ήττες των ομάδων που είναι πιο κάτω στη βαθμολογία. Μιλάμε για την ήττα των Χανιών με 18-13 από τον Απόλλων Σμύρνης και του ΝΟ Χίου με 8-5 από τον Παναθηναϊκό και έτσι παραμένουν στους 5 και 6 αντίστοιχα με τον ΝΟΠ να είναι στους 9.