Ο ΝΟΠ το πάλεψε, αλλά ηττήθηκε από το Π. Φάληρο

Εμφανώς βελτιωμένος  εμφανίστηκε σήμερα ο ΝΟΠ η οποίος τα έδωσε όλα, ωστόσο έχασε εντός έδρας με 10-7 από το Π. Φάληρο, στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής της β΄ φάσης και παραμένει κάτω από την επικίνδυνη ζώνη.

Η πατρινή ομάδα ήταν καλύτερα από τα προηγούμενα παιχνίδια, κόντραρε στα ίσα την αθηναϊκή ομάδα η οποία δυσκολεύτηκε πολύ και το παιχνίδι κρίθηκε στην τελευταία περίοδο.

ΝΟΠ και Π. Φάληρο  ήταν ισόπαλοι 6-6 στο τέλος του τρίτου 8λεπτου και στην τελευταία περίοδο οι φιλοξενούμενοι ανέβασαν «στροφές» στην επίθεση, σημείωσαν τέσσερα γκολ και έφτασαν στη νίκη.

Τα 8λεπτα:2-2,2-3,2-1,1-4.

ΝΟΠ (Γιώργος Ντόσκας): Καζάκος, Τζώρτζης, Αγγελόπουλος 2, Κανελλόπουλος Β., Λαμπάτος, Γκότσης, Παπαδόγκωνας, Πασσάς 2, Ανδρικόπουλος, Γεωργαράς 2, Βικάτος 1, Γαβαλάς Ι., Βυθούλκας, Γουίλσον, Μπετχαβάς.

ΠΑΛΑΙΟ ΦΑΛΗΡΟ (Κώστας Βαμβακάρης): Κουμής, Γαλάνης, Ογκουστσάν 1, Παπαδημητρίου, Δήμου Π., Καρακάσης 2, Πάβισιτς 3, Μάμμος, Δημακόπουλος 1, Καλής 1, Κυπραίος, Σάρρος 1, Φλέγκας, Φλώρος, Λεμπέσης 1.